Strona główna » Blog
taśmy termokurczliwe

Taśma termokurczliwa jest jednym z najczęściej stosowanych tworzyw sztucznych. Do jej wytworzenia wykorzystywany jest polietylen niskiej gęstości LDPE (low density polyethylene), który decyduje o właściwościach ostatecznych produktu. Jakie cechy sprawiają, że taśma termokurczliwa cieszy się tak dużą popularnością? I gdzie można ją najlepiej wykorzystać?

żuraw podnosi palety

W ostatnich latach folia stała się dominującym tworzywem na rynku opakowań. Ze względu na swoje wyjątkowe właściwości, w wielu miejscach wyparła kartonowe pudła oraz papierowe torby. Dodatkowo duży wybór rodzajów folii sprawia, że można dla niej znaleźć wiele zastosowań. Jednym z nich używanie folii jako worka z zakładkami bocznymi, przystosowanego do nakładania na palety.

woreczek foliowy

Torebki foliowe to jedne z najchętniej wykorzystywanych opakowań. Mają zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu, a najpopularniejsze są w branży spożywczej. Skąd wynika tak wielka ich popularność?

kolorowe rolki folii na białym tle

Rękawy foliowe LDPE są praktycznym opakowaniem wykorzystywanym w wielu gałęziach przemysłu. Wyprodukowane są z polietylenu o niskiej gęstości. Opakowania wykonane z niego oznaczane są trójkątem z liczbą „4”. Do czego rękawy foliowe mogą nam służyć?

© 2022 PPHU LOCUSTA S.C – All Rights Reserved