Strona główna » Blog
folia

Pakowanie towaru, w tym zabezpieczanie ładunków paletowych, to naprawdę trudne zadanie, które wymaga zarówno wiedzy, jak i wykorzystania dodatkowych materiałów. Cała konstrukcja musi być bowiem stabilna i dokładnie zabezpieczona, tak by nie uległa uszkodzeniu ani w trakcie transportu, ani w trakcie magazynowania. Jednym z elementów, który pozwala na dobre zabezpieczenie towaru są przekładki foliowe. Czym…

linia produkcyjna toreb foliowych

Torebki foliowe są obecne w naszym życiu niemal każdego dnia. Wynika to przede wszystkim z nich uniwersalności oraz doskonałej ochrony, jaką gwarantują. Niewiele osób wie jednak, w jaki sposób takie torebki powstają i jakie są możliwości ich obróbki. Temat ten przybliżamy w naszym artykule.

przezroczysta folia

Zastosowanie  folii polietylenowej o mniejszej gęstości, czyli tzw. folii LDPE nie należy wcale do rzadkości. Wszystko dzięki jej unikalnym właściwościom i wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne. Jest ona niezastąpiona w branży spożywczej, transporcie, czy na magazynach. Szczególnym rodzajem wyrobów LDPE są wąskie rękawy foliowe. Gdzie warto postawić na ten właśnie produkt?

folia termokurczliwa

Kaptury foliowe stosowane są przy pakowaniu rozmaitych wyrobów. Dzieli się je pod względem wielkości, a jednym z większych warianty na palety.

taśmy termokurczliwe

Taśma termokurczliwa jest jednym z najczęściej stosowanych tworzyw sztucznych. Do jej wytworzenia wykorzystywany jest polietylen niskiej gęstości LDPE (low density polyethylene), który decyduje o właściwościach ostatecznych produktu. Jakie cechy sprawiają, że taśma termokurczliwa cieszy się tak dużą popularnością? I gdzie można ją najlepiej wykorzystać?

żuraw podnosi palety

W ostatnich latach folia stała się dominującym tworzywem na rynku opakowań. Ze względu na swoje wyjątkowe właściwości, w wielu miejscach wyparła kartonowe pudła oraz papierowe torby. Dodatkowo duży wybór rodzajów folii sprawia, że można dla niej znaleźć wiele zastosowań. Jednym z nich używanie folii jako worka z zakładkami bocznymi, przystosowanego do nakładania na palety.

woreczek foliowy

Torebki foliowe to jedne z najchętniej wykorzystywanych opakowań. Mają zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu, a najpopularniejsze są w branży spożywczej. Skąd wynika tak wielka ich popularność?

kolorowe rolki folii na białym tle

Rękawy foliowe LDPE są praktycznym opakowaniem wykorzystywanym w wielu gałęziach przemysłu. Wyprodukowane są z polietylenu o niskiej gęstości. Opakowania wykonane z niego oznaczane są trójkątem z liczbą „4”. Do czego rękawy foliowe mogą nam służyć?

© 2022 PPHU LOCUSTA S.C – All Rights Reserved